Başlangıç olarak arama sonuçlarında bulunan içerikleri hangi sebeple kaldırmak istediğinizin cevabını bulmalıyız.

Arama sonuçlarında karşınıza gelen içerik bünyesinde size hakarette bulunuyor olabilir,
Sizin adınıza yayınlanmış yalan ya da karalama bir haberi barındırıyor olabilir,
SEO çalışmalarınıza zarara uğratacak URL’ler oluşturulmuş olabilir.
Sizlerin isteği olmadan yayına alınan bununla birlikte size zararı bulunan içerikleri arama sonuçlarından silinmesi için talepte bulunabilirsiniz. Arama sonuçlarından kaldırılması adına istekte bulunduğunuz içeriğin tüm web sayfalarından kaldırılacağını söyleyemeyiz. Fakat arama sonuçlarında bir haber sizden habersiz ve kontrolünüz dışında da değişik kaynaklar tarafından yayına alınmış olabilir. Daldoğan Hukuk olarak sizlere bu tarz lekelenmesine hatta ekonomik durumunuzu sıkıntıya düşürebilecek olumsuz içerik ya da bilgileri içeren arama sonuçlarını kaldırtma işlemini yapıyoruz.
İnternetten İçerik Kaldırma Nasıl Yapılır?
Devamlı olarak kendi isminizle ya da marka ismiyle sosyal medya, arama motorları veya haber sitelerini inceleyerek hakkınızda çıkartılan herhangi bir negatif durum olup olmadığının kontrol edilmesi gerekmektedir. Bu gibi takip işlemleri için oldukça profesyonelce sosyal medya takibi, arama motoru takibi yapılarak marka, ürün ya da kişi hakkında yayınlanmış olumsuz içerikten anında haberdar olabilirsiniz. Böylece hızlıca etkileşim alınarak çözülmesi gerekmektedir. Daldoğan Hukuk olarak bunun takibini yapıyoruz.
Sahte sosyal medya hesaplarını, sizlerin itibarınızı düşürmeye yönelik bilgilerin otorite değerinin alçaltılması, çevrimiçi olarak kişisel hayatınızı korumaya yönelik çalışmalar tarafımızca yapılmaktadır. Böylece, dijital ortamdaki prestij ve itibar kaybının yaşanmasını engellemekteyiz.