KORONAVİRÜS NEDENİYLE İŞYERİ SİGORTASINDAN TAZMİNAT TALEP EDİLEBİLMESİ

KORONAVİRÜS NEDENİYLE İŞYERİ SİGORTASINDAN TAZMİNAT TALEP EDİLEBİLMESİ
Uzun süredir tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs sebebiyle tüm dünya maddi ve manevi çok ağır zarar uğradı. Manevi zararlarımızı, kayıplarımızı sevgi ve saygıyla anmaktan başka bir çaremiz yok iken maddi kayıplarımızı bir nebze olsun tazmin edebileceğimiz bir hususun mevcut olduğunu fark ettik; İŞYERİ SİGORTALARI.

Koronavirüse bağlı ilk açıklama Sn. Fahrettin Koca tarafından 10 Mart’ı 11 Mart’a bağlayan gece tüm ülkeye duyuruldu ve sonrası çığ gibi büyüyen felaketler silsilesi.. Koca’nın açıklamasını takip eden gün, yani 12 Mart tarihinden itibaren Türkiye’de ilk kısıtlama kararları devreye girdi ve kademeli bir şekilde hayata geçen bu kısıtlamaların kapsamı zamanla genişletildi. Bu süreçte üretime ve hizmet veremeye ara veren pek çok koldan işyerleri zor zamanlardan geçti.

Gerek tedbirlerin, gerek virüsün yayılımının bir nebze olsun azalması ile maddi kayıpları yerine koyabilecek, zor zamanları telafi etmeyecek olsa da bugün işyeri sahiplerini rahatlatabilecek bir kalem olduğundan bahsedeceğiz; İŞYERİ SİGORTALARI.

İşyeri Sigortaları öngörülemeyen rizikolara karşı isyeri sahiplerinin “olur da bir gün” mantığı ile kendilerini güvenceye aldıkları bir garanti türüdür. Her ne kadar bu derece büyük sıkıntıları, kısıtlamaları, kapanma dönemlerini öngörememiş olsak da “olur da bir gün” mantığı ile ödenen primler işte tam bu noktada devreye girmektedir. İşyeri sahiplerinin geçtiği dar boğazı bir nebze de olsa tazmin etmek istemeleri halinde tarafımıza ulaşabilecekleri mail adresi av.burcudaldogan@gmail.com dir.

Saygılarımızla,

Av.Burcu Dal Doğan

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir